Vércsoport szerinti táplálkozás

Vércsoport szerinti táplálkozás

EGYEDI BÁNÁSMÓD – VÉRCSOPORTOD SZERINT!

Vital AB vércsoportúaknak!

Miért hasznos a vércsoport meghatározás? Statisztikai adatokkal kimutatták, hogy vércsoportok szerint vannak jellemzőbb betegségek, illetve gyengébb pontok a szervezetben. Ezeket figyelembe véve eltérő lehet a különböző vércsoportú emberek vitamin-, gyógynövény-, és tápanyag-igénye.

Az AB vércsoportú embereknek az alábbi területekre érdemes nagyobb figyelmet fordítani:

  • az immunrendszer erősítése
  • hatékony antioxidáns pótlás
  • a szív erősítése

Az AB vércsoportúaknak, akárcsak az A vércsoportúaknak az immunrendszere is sebezhetőbb lehet, illetve fogékonyabbak lehetnek bizonyos betegségekre. A védekezési rendszer egészségének megőrzéséhez nekik több C-vitamint, cinket, szelént, és flavonoidokat érdemes fogyasztani.

Ezen vércsoportúak számára ajánlott kerülni a búzát, mert elsavasítja az izomszöveteket. Ha a szöveteik lúgosak, akkor hatékonyabban használják fel a kalóriákat, emellett fehérjét, vitaminokat is jobban hasznosít így a szervezet. A sav-bázis egyensúly megőrzésében pl. a lucerna és az alga nyújthat segítséget.

Az AB vércsoportúak hajlamosabbak a magas vérnyomásra és emelkedett koleszterinszintre, vérük általában sűrűbb, ezáltal esetükben nagyobb esélye lehet szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának. Sűrűbb vér esetén gyakrabban alakulhatnak ki lerakódások az artériákon. Az érhálózat épségének megőrzésében például a flavonoidok nyújthatnak nagy segítséget . A flavonoidok növényi eredetű antioxidánsok, melyek fokozzák a C-vitamin hatékonyságát, elősegítik a vérerek egészségének fenntartását, és védenek a káros szabad gyökök ellen. Segítik az immunrendszer megfelelő működését, valamint a többi vitamin és ásványi anyag beépülését. A flavonoidok erősítik a hajszálerek rugalmasságát, és áteresztését, az úgynevezett „kapilláris-szivárgást”, gátolhatják a vérrögképződést, javíthatják a vérkeringést.

Az AB vércsoportúak hajlamosabbak bizonyos típusú vérszegénységekre, ami B12-vitamin hiánya miatt alakulhat ki. A hiány kialakulásának az lehet az oka, hogy a B12-vitamin felhasználásához normális, megfelelő gyomorsav-szintre van szükség, ami nem jellemző az AB-sekre.[/html]